Konkurs czytelniczy CZYTAMY ZE ZROZUMIENIEM - Wielcy Twórcy Literatury Polskiej Stefan Żeromski "Przedwiośnie"

Dnia 28.05.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Prostkach odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Wielcy Twórcy Literatury Polskiej Stefan Żeromski – Przedwiośnie”, którego organizatorami była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Prostkach. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych gminy Prostki – ( 4 - z Wiśniowa Ełckiego, 5 – z Rożyńska Wielkiego i 11– z Prostek). Po napisaniu testów, które obejmowały znajomość „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego komisja w składzie: p. Joanna Cybulska, p. Katarzyna Zwieczorowska i p. Joanna Sztramko sprawdziła i oceniła prace uczestników.
Zwyciężczyniami konkursu w poszczególnych kategoriach zostały: Oliwia Kupiecka (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach) – w kategorii klas III gimnazjalnych, Lidia Sobolewska (Szkoła Podstawowa im. Bpa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim) - w kategorii klas VIII oraz Gabriela Kuryło (Szkoła Podstawowa im. Bpa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim) w kategorii klas VIII. Komisja wyróżniła uczennice kl. VII a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach – Alicję Dylewską i Wiktorię Pociechę.
Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez: Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Prostkach.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH KONKURSACH!

Opublikowano: 29 maja 2019 12:12