Konkurs czytelniczy "Obraz dziecka w literaturze pozytywistycznej"

Dnia 17.04.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Prostkach odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy p.h. „Obraz dziecka w literaturze pozytywistycznej” Do konkursu przystąpiło 14 uczniów ze  szkół Podstawowych  gminy Prostki – ( 5 dzieci  – z Rożyńska Wielkiego i 9 – z Prostek). Po napisaniu testów, które obejmowały znajomość nowel „Janko Muzykant”, „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”, H. Sienkiewicza, „Antek”, „Katarynka”, „Anielka” B. Prusa, „A…B…C…”, „Dobra pani” E. Orzeszkowej, „Mendel Gdański”, „Nasza szkapa”, „ M. Konopnickiej, komisja w składzie:  , p. I. Sztachelska i p. J. Cybulska  p. J. Sztramko sprawdziła i oceniła prace uczestników.

Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy VI a – Alicja Dylewska, drugie miejsce zajęła uczennica kl. VI a – Anna Kalinowska, trzecie – uczennice kl. IV b – Marika Nowacka i kl. IV a – Dominika Malinowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach. Komisja wyróżniła uczennicę Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim – Joannę Dawidowską.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez: Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Prostkach – p. Joannę Sztramko oraz nagrody pocieszenia za uczestnictwo zakupione przez p. Joannę Cybulską.

Dziękujemy wszystkim za udział oraz opiekunom za przygotowanie uczniów. Gratulujemy!!!!!!!

Opublikowano: 17 kwietnia 2018 14:45