Konkurs historyczny - "Potop Szwedzki i Bitwa pod Prostkami"

6 czerwca 2017r. po raz pierwszy uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Prostek, Rożyńska Wielkiego, Wiśniowa Ełckiego oraz Nowej Wsi Ełckiej mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat historii bitwy pod Prostkami. Odbył się bowiem w naszej bibliotece konkurs historyczny - „Potop Szwedzki i Bitwa pod Prostkami”. Organizatorami byli: Pan Rafał Wilczewski, Pani Anna Surawska – nauczyciele historii w Publicznym Gimnazjum w Prostkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Prostkach (również fundator nagród). Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy, Pan Mirosław Orłowski, który ufundował także nagrody.

W konkursie udział wzięło 24 uczniów.  Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań otwartych i zamkniętych w wersji dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestników konkursu, opiekunów i zastępcę wójta Gminy Prostki, Pana Janusza Krause powitał dyrektor Publicznego Gimnazjum w Prostkach Pan Mariusz Kurzątkowski.

Wyłonienie zwycięzców oraz uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas obchodów Dni Prostek.

Opublikowano: 09 czerwca 2017 12:02