Spotkanie autorskie z p. Pawłem Kateszczenko ph. "Słońce świeci w każdym z nas"

W związku z ukazaniem się drugiego tomiku wierszy pt. "Słońce świeci w każdym z nas" w dniu 24 marca 2017 r. w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie autorskie z Panem Pawłem Kateszczenko, któremu towarzyszyła mała asystentka - wnuczka Maja. Zamieszczone w tomiku wiersze, adresowane są do młodego i starszego czytelnika, są refleksyjnym i osobistym odbiciem widzenia rzeczywistości, któremu nierzadko towarzyszy dowcip i ironia. Wiele z nich zawiera głęboki morał.
Na spotkanie przybyły dzieci klas III-IV ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach - Pani Ewa Ratkiewicz wraz z pracownikami.
Spotkanie z autorem miało na celu zachęcenie dzieci do czytania książek, przez co utrwala się pisownia i rozwija wyobraźnia. Podczas wizyty dzieci bardzo chętnie brały udział w dyskusji, odpowiadały na pytania, a nawet recytowały wiersze, które znają na pamięć.
Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za poświęcenie czasu oraz ciekawą lekcję literatury i życia. Podziękowania kierujemy także do Pani Barbary Merskiej - nauczyciela bibliotekarza w Szkole Podstawowej w Prostkach za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Opublikowano: 24 marca 2017 15:04