„Wpleć się w projekt"

SIS "Nasze Prostki" realizuje projekt pt. „Wpleć się w projekt” dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Ełku – Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” oraz samorządy gmin Stare Juchy, Prostki, Kalinowo i Miasto Ełk oraz Powiatu Ełckiego.
Gminna Biblioteka Publiczna w Prostkach oraz gmina Prostki są partnerami w projekcie „Wpleć się w projekt”, realizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki”.

To kolejna wspólna inicjatywa SIS „Nasze Prostki” i władz gminnych, dotycząca zagospodarowywania kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy nabrzeżu rzeki Ełk w Prostkach. Działania projektowe to efekt spotkania konsultacyjnego, które w grudniu 2015 r, odbyło się w siedzibie naszej biblioteki. W trakcie „I Prostkowskiej Kawiarenki Obywatelskiej”, seniorzy wyszli z pomysłem stworzenia tzw. „wierzbowego zakątka”. Zasadniczym elementem tego miejsca miała być wierzbowa altana wpisująca się w nurt tzw. architektury żywej, w której będzie miała siedzibę „plenerowa biblioteka”.

Ta innowacyjna, na naszym terenie, forma promocji czytelnictwa cieszy się zainteresowaniem w dużych ośrodkach miejskich. Jej zamysłem jest dosłownie „wyjście z książką do czytelnika”. Biblioteka plenerowa stwarza duże możliwości do działania. Będzie m.in. doskonałym miejscem do organizacji imprez promujących czytelnictwo. Organizowane w tym miejscu pogadanki, spotkania czy np. gra terenowa z książką, będą atrakcyjnymi formami działania, poszerzającymi ofertę świadczoną przez naszą bibliotekę stacjonarną. Jako partner w projekcie, Gminna Biblioteka Publiczna w Prostkach przeprowadzi akcję zbierania książek do nowej biblioteki. Osoby, korzystające z atrakcji prostkowskiego kompleksu rekreacyjnego, będą mogły pożyczyć książkę, przeczytać i odłożyć na specjalnie zbudowane regały plenerowej biblioteki, aby służyły także innym czytelnikom. Wszyscy zainteresowani zasileniem księgozbioru nowej biblioteczki proszeni są o kontakt z pracownikami naszej biblioteki.

Zapraszamy do śledzenia działań projektowych na naszym profilu. Projekt „Wpleć się w projekt” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Ełku – Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA” oraz samorządy gmin Stare Juchy, Prostki, Kalinowo i Miasto Ełk oraz Powiatu Ełckiego.

Opublikowano: 26 października 2016 16:07